Młodzieżowa kadra jedzie na towarzyski dwumecz na Węgry

Zako_Mario

Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 288

PostWysłany: Wto, 12 Lut 2008 12:47    Temat postu: Młodzieżowa kadra jedzie na towarzyski dwumecz na Węgry

pzpn napisał:

Piłkarze powołani do młodzieżowej reprezentacji Polski zjechali się dzisiaj do Krosna na krótkie zgrupowanie poprzedzające wyjazd na Węgry, gdzie drużyna prowadzona przez selekcjonera Andrzeja Biange rozegra towarzyski dwumecz z gospodarzami. Po zakwaterowaniu w hotelu Portius selekcjoner przeprowadził trwający trochę ponad półtorej godziny trening. - Widać, że piłkarze są jeszcze zmęczeni ostatnimi ligowymi meczami i podróżą na zgrupowanie, dlatego zajęcia nie były męczące - wyjaśnia Waldemar Kujon, kierownik kadry.

W zajęciach nie uczestniczyli lekko chory Marcin Czech oraz Mariusz Baranowski, który nie zdążył dotrzeć na trening z Białegostoku. Z kadry wypadli kontuzjowani Artur Rakowski i Piotr Papierowski, których zastąpili Mateusz Pawlak z PA Nova Gliwice oraz Adam Grzybowski z Hurtapu Łęczyca.

Warunki do trenowania piłkarze młodzieżowej kadry mają znakomite. Nic jednak dziwnego, skoro w dniach 8-11 kwietnia odbędą się tutaj eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, w których Polacy zmierzą się z Łotwą, Rumunią oraz Ukrainą.

Podopieczni Andrzeja Biangi w Krośnie jednak długo nie zabawią, bo już jutro wyjeżdżają na Węgry. - O godzinie 7 mamy pobudkę, o 8 śniadanie, a zaraz po nim jedziemy do Budapesztu, gdzie na godzinę 17 mamy zaplanowany trening - mówi kierownik Kujon.

W środę i w czwartek Polacy zagrają towarzysko z węgierskimi rówieśnikami. Spotkania nie zostaną jednak rozegrane w stolicy Węgier, ale w miejscowościach Godolo oraz Geomgios. Oba mecze rozpoczną się o godzinie 17.

Kadra młodzieżowa będzie miała jeszcze jedno zgrupowanie przed kwietniowymi eliminacjami. Andrzej Bianga i jego zawodnicy będą przebywać w Krośnie również od 9 do 14 marca.

Kadra Polski na mecze Węgrami:
bramkarze - Aleksander Waszka (Team Kamionka Mikołów) i Paweł Pstrusiński (Renex Grajów) oraz Robert Gładczak (Clearex Chorzów), Marcin Krzywka (Inpuls Alpol Siemianowice), Andrzej Sydor (Pogoń 04 Szczecin), Filip Mójta (Akademia Słowa Poznań), Marcin Czech (Kupczyk Kraków), Mariusz Baranowski (Jagielonia Białystok), Przemysław Dewucki, Michał Cygnarowski, Mateusz Pawlak (obaj PA Nova Gliwice), Adam Grzybowski (Hurtap Łęczyca).

Zako_Mario

Posty: 288

PostWysłany: Czw, 14 Lut 2008 0:39    Temat postu:

Futsalowa reprezentacja Polski U-21 zremisowała w wyjazdowym towarzyskim meczu z Węgrami 2:2 (1:2). Rewanż zostanie rozegrany w czwartek.
Bramki dla Polski: Andrzej Sydor (11), Robert Gładczak (27). Węgrzy zdobyli bramki w 4. i. 6. minucie.

W pierwszej połowie polski bramkarz Aleksander Waszka obronił dwa przedłużone rzuty karne.

Zako_Mario

Posty: 288

PostWysłany: Czw, 14 Lut 2008 21:10    Temat postu:

U-21: W Geomgios Węgry - Polska 2:4!
W drugim towarzyskim meczu rozegranym dzisiaj w węgierskim Geomgios kadra Polski U-21 pokonała Węgry U-21 4:2 (1:0)! Dwa gole dla Polaków zdobył Andrzej Sydor, a po jednym dorzucili Marcin Czech oraz Robert Gładczak.

Po wczorajszym remisie 2:2 podopiecznym selekcjonera Andrzeja Biangi bardzo zależało na odniesieniu dzisiaj zwycięstwa. Od pierwszej minuty Polacy byli bardzo skoncentrowani i zmobilizowani. W pierwszej połowie padła jednak tylko jedna bramka - w 9 minucie Andrzej Sydor kapitalnie uderzył na bramkę Węgrów, a piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką i wpadła do bramki.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla gospodarzy, który w 22 minucie doprowadzili do wyrównania. Polacy grali jednak wciąż rozsądnie i konsekwentnie i w 29 minucie znów byli na prowadzeniu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marcin Czech, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali zdobył gola technicznym uderzeniem.

W 37 minucie polska młodzieżówka prowadziła już 3:1 po drugim trafieniu Andrzeja Sydora. W tym momencie Węgrzy wycofali bramkarza i na minutę przed końcem zdobyli kontaktowe trafienie. Ostatni głos należał jednak do Polaków, bo na kilka chwil przed końcową syreną Robert Gładczak skierował piłkę do pustej bramki Węgrów i Polacy wygrali 4:2!

- Zwycięstwo cieszy, bo Węgrzy to przecież czołówka europejskiej piłki i trudny przeciwnik. Mam nadzieję, że dzisiaj młodsi piłkarze dali przykład swoim starszym kolegom, którzy za dwa tygodnie będą tutaj walczyli o awans do Mistrzostw Świata - cieszył się Kazimierz Greń, przewodniczący Komisji Futsalu PZPN.

Warto zwrócić uwagę, że dzisiejsze spotkanie odbyło się w hali w Geomgios, gdzie właśnie za dwa tygodnie reprezentacja Polski prowadzona przez selekcjonera Leszka Latacza stoczy boje z Anglią, Macedonią i Węgrami. Hala może pomieścić 1700 widzów.

Po meczu Polacy wrócili do hotelu, gdzie mają zapewnioną odnowę biologiczną. W podróż powrotną do kraju kadra wyruszy jutro rano.

TEMAT ZAMKNIĘTY

Ostatnio zmieniony przez Zako_Mario dnia Sob, 16 Lut 2008 16:38, w całości zmieniany 1 raz
Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Akademii Fani Strona Główna -> Aktualności Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)