Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 610

Skąd: Gwinea Bissau

PostWysłany: Czw, 19 Kwi 2007 1:02    Temat postu: Pogoń - Akademia

W niedzielę, 22 kwietnia 2007 r. o godz. 18:00 Pogoń Szczecin zmierzy się z Akademią Słową Poznań w I lidze futsalu. Gospodarze walczą o zachowanie obecnie zajmowanej 8. pozycji w tabeli i uniknięcie gry w barażach o utrzymanie w Ekstraklasie. Poznaniacy z kolei mają jeszcze teoretycznie szanse na Mistrozstwo Polski, a na pewno zrobią wszystko, by na koniec sezonu zająć jak najwyższe miejsce w lidze.

prawnik

Posty: 610

PostWysłany: Pon, 23 Kwi 2007 12:24    Temat postu: Zwycięstwo!

Akademia Słowa pokonała w Szczecinie drużynę Pogoni 12:7. Już pierwsza odsłona spotkania była swoistym festiwalem strzeleckim. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 8:4 dla ekipy gości. Niemal każda akcja ofensywna obu drużyn w pierwszych minutach meczu kończyła się zdobyciem gola, co niewątpliwie podobało się zgromadzonym w hali kibicom, ale nie odpowiadało trenerom, którzy zmienili bramkarzy. Wtedy to gra się uspokoiła. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 8:4, a Akademia mogła prowadzić wyżej, gdyż za 6. faul drużyny Pogoni podyktowany został przedłużony rzut karny, który jednak nie został zamieniony na bramkę.
Na drugą połowę obie drużyny wyszły bardziej skoncentrowane i wynik nie podnosił się już tak szybko jak w pierwszej części meczu. Poznaniacy kontrolowali przebieg spotkania i spokojnie dowieźli do końca zwycięśtwo. W tej części również nie wykorzystany został przedłużony rzut karny. Wynik 12:7 w pełni odzwierciedla różnicę poziomów, jaka dzieliła obie drużyny. Akademia Słowa była w tym spotkaniu zespołem zdecydowanie lepszym.

prawnik

Posty: 610

PostWysłany: Wto, 24 Kwi 2007 10:28    Temat postu: Organizacyjne dno!

Na poruszenie zasługuje także poziom organizacyjny niedzielnego widowiska. O ile za właściwe przyjęcie kibiców gości, tj. zapewnienie oddzielnego sektora oraz bezpiecznego wejścia i wyjścia z hali należą się Pogoni brawa, o tyle za parę innych spraw należy ją zganić. Mam na myśli tutaj m. in. takie sprawy, jak:
    obecność małych chłopców grających w piłkę w trakcie rozgrzewki zawodników przed meczem, czy w przerwie nawet w momencie, gdy zawodnicy byli już ustawieni do wznowienia gry;
    obecność kibiców gospodarzy bezpośrednio przy lini bocznej boiska;
    bieganie szczecińskich kibiców po boisku w trakcie meczu;
    rzucanie przez nich serpentynami, które nie zdążyły się rozwinąć i stanowiły przedmioty dosyć niebezpieczne, a i ich uprzątnięcie zajmowało sporo czasu.

Zachowania te powodowały, że mecz nie toczył się płynnie, a zawodnicy trochę się denerwowali. Z początku nawet było zabawnie, później jednak rozbawienie ustąpiło miejsca zażenowaniu.